Tervise parast mures. 22.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2a.tagasi sain autotoogi tagajarjel peatrauma(contusio cerebri.fractura basis cranii).luhiaegne teadvuskadu 3 voi 5 min.Oli sarnakaare murd ning kiilluu suure tiiva murd,mis labis keskmise koljuaugu pohja.Paremal temporaalsagara tipu juures basaalne verevalum,mis vois olla nii subduraalselt kui ka hemoraagiline kontusiooni kolle,mootmed 20x12x15mm.Pohiluu-urkes veidi verd.Lahkusin haiglast 5 paeva parast taiel teadvusel.neuroloogilist koldepataloogiat ei olnud.
Nuud(2a.hiljem)lasin teha igaksjuhuks MRT uuringu,mille vastus oli.Ajuvatsakese suurus,kuju ja ehitus oluliselt ei erine.Kuklatsistern on mahukas,basaalsed perivaskulaar-ruumid avarad ,eriti vasaku putameni all.
Aju hall ja valgeaine vahekord on isearasusteta.
Ajukoes patoloogiliseks hinnatavat MR signaali muutust ei tahelda,labi tehtud traumaga seostatavat lesiooni ei leidu.Intrakraniaalset ekspansiivset protsessi ei esine.Patoloogiat ei ilmne.
Ja nuud tekkisid mul kusimused,kas tulevikus saab trauma tagajarjel esineda peavalud,epilepsiahood voi muud tusistused.Kui tapselt naitab MRT uuring tulevikus nende tekkimise toenaolisust.
Ettetanades 20aastane Maarek.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalus tüsistuste tekkeks seoses ajutraumaga on olemas. MRT uuring ei välista ega kinnita tüsistusi.

Dr. Ain Pajos