Keha peal pruunid laigud 25.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,mure selles,et umbes sügisel tekkisid mul väiksed pruunid laigud,kaenla juurde,kõhu peale ja samuti jalgevahele,aga nüüd need laigud on läinud ikka väga suureks ja jalgevahele eriti mõlemal pool ja läheb edasi,samuti kaenla juures ja kõhu pealt ja nüüd tekkinud veel juurde väikseid laike,mööda keha.Päikest ei ole võtnud ja samuti pole solaariumis ka käinud ja suvel ei võta üldse päikest.Millega võib tegu olla.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pilti ei ole, oletada ei saa. Nii võib avalduda nt pityriasis versicolor. Soovitan perearsti konsultatsiooni, uuringuid, ravi. Vajadusel teeb perearst nahaleiust digifotod ja korraldab e konsultatsiooni nahaarstiga, vastus paari päevaga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi