Jätk teemale nädal aega enne päevi vereliuline voolus... 18.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid.Igapäevaselt l thyroxin ja zoloft.Olemas 6 aastane tütar ja 11 kuune tütar.Imelik ongi see et määrib nädala ja siis hakkavad nagu vererohked päevad umbes 3 päeva.Nüüd ka peaks hakkama 21 juuli päevad aga 14 hakkas juba määrima.siis oli paar päeva pausi ja vahel jälle natuke määrinud ja kõht selline nagu kohe hakkaks päevad mis peaks ka hakkama nüüd 21el.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Menstruaaltsükli keskel on tegemist ovulatoorse valu ja sageli ka paaripäevase määrimisega. Ovulatsioone saab määrata apteegi käsimüügi testidega. Kui ovulatsioon on toimunud, siis võivad sarnased kõrvalnähud olla.
Ikka sama: vajalikud uuringud STLI, onko-günekoloogiline UHD, vajadusel hüsteroskoopia. Aga võib ka jälgida. 35-aastaselt on EKVähi sõeluuring. HPV vaktsineerimine soovitav kõigile HPV poolt põhjustatud vähkide ennetamiseks.
Alati võite tulla tasulisele eravastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7