kollaskeha hematoom 26.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Abordijärgselt (1,5 nädalat) avastati mul kollaskeha hematoom.
Arst ütles, et olen täitsa terve ja kui diclofenaci küünalde kasutamise
järgselt valud alakõhus ei kao, peaksin pöörduma perearsti poole. Peale
valude häirib ka kerge palavik (37,2-37,4).
Kas minu tervis on ikka päris korras ja mida tähendab pandud diagnoos
nii praeguse kui ka edasise tervisliku seisundi ning ka võimaliku tulevase lapse sünnitamise võimaluse suhtes.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kollaskeha hematoom võib olla alakõhuvalude põhjustajaks. Samuti võib abordijärgse valu põhjuseks olla põletik. Kuna Te käisite günekoloogi juures ja valu põhjusena leiti kollaskeha hematoom, siis mingit ravi tegema ei pea ( välja arvatud valuvaigisti vajadusel) . Hematoom munasarjas kaob iseenesest ja peale järgmist menstruatsiooni tavaliselt ultraheli-uuringul enam näha ei ole. Mingeid probleeme sellega seoses hiljem ei teki.
dr. Seemen