kollaskeha tsüst 16.08.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30 aastane ja püüdnud rasestuda juba aasta jagu, kuid senini tulutult. Selle aasta veebruaris tegin ka kõik vajalikud põletiku uuringud, mis olid korras. Mul on olemas 2 aastane laps. Paar kuud tagasi hakkasid mul alakõhus ja seljas tuimad valud, ning pöördusin oma günekoloogi poole, kes diagnoosis mul UH abiga 4cm läbimõõduga kollaskeha tüsti paremas munasarjas. Vasak munasari oli korras. Ootasin ära ühe menstruaaltsükli ja läkin tagasi kontrolli. Selgus, et kollaskeha tsüst taandareneb, oli läinud poole väiksemaks. Minu küsimused Teile oleks selline, kas sellel ajal, kui mul see tsüst on, oleks rasestumine võimalik või mitte?Kas kollaskeha tsüsti olemasolu ajal toimub ka paremas munasarjas üldse ovulatsioon?
Ette tänades,
Anu

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kollaskeha tsüst taandareneb tavaliselt iseenesest ühe või paari tsükli jooksul ja selle aja jooksul toimuvad endiselt munasarjades tsüklilised muutused ning ovulatsioon on võimalik.