Rase ja imetan 23.02.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen rase kuskil 8 nädalat. (Kontrollil käisin arsti juures 6 nädal, kõik oli korras.)
Nüüd pisut määrib pruunikas. ( kui ootasin oma tütart, siis määris ka alguses? Rasedus kulges, kenasti tütar on praegu 7 kuune ja imetan teda)
Olen praegu rase 8 nädalat. Ja imetan 7 kuust last.
1. Kas tohin edasi imetada?
2. Miks mul pisut pruunikat määrib. Enesetunne on normaalne.
3. Kas pean muret tundma?
4. Tütar kaalub kuskil 8-9 kg, kas tohin teda tõsta?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Veritsus raseduse alguses võib viidata spontaanabordi ohule. . Tõsi küll-ärajäänud menstruatsiooni ajal võib ette tulla vähest veritsust,nn inplantatsiooniveritsust. Kuna Teil subjektiivsed vaevused puuduvad,siis ei tohiks spontaanabort kõne alla tulla. Ka võite edasi imetada ja väikest tütart tõsta,
Alates raseduse 6-8 nädalast võtab progesterooni tootmise kollaskehalt üle trofoblast.Kui veritsus suureneb või kui esinevad alakõhuvalud,pöörduge kindlasti günekoloogi vastuvõtule.
Edu soovides,
Maie Väli