imetamine ja päevad 26.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25-aastane naine ja mul on pooleteistaastane pisipoeg, keda siiani imetan. Menstruatsioon algas umbes kaheksa kuud peale lapse sündi. Väga ebakorrapäraselt ja vähese vereeritusega on mul "päevi" olnud nüüd kolm korda. Viimased kolm kuud enam mitte. Rase ei ole.

Tahaks teada, kas mul on pôhjust muretsemiseks? Veel selline asi, et imetamisega on kaal väga alla läinud (176cm, 57 kg, ei näljuta), kas see vôib olla pôhjuseks?

Tänan Teid vastuse eest!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Nii imetamine kui kaalulangus võivad põhjustada tsüklihäireid. Kõige sagedasem ''tsüklihäire põhjus'' on siiski rasedus, seetõttu soovitan teha igaks juhuks siiski rasedustesti ( vahel harva võib ka tupetablette ja,või kondoomi kasutanud naine siiski rasestuda). Kui soovite imetamist jätkata peaksite kindlasti kasutama juurde kaltsiumi tablette , soovitavalt koos D vitamiiniga ja püüdma võimalikult tervislikult toituda. Kui Teil ei ole sünnitamise plaane, tuleb kindlasti kasutada ka rasestumisvastaseid vahendeid.Kui olete imetamise lõpetanud ja kolme kuu jooksul ei ole tsükkel taastunud, tuleks kindlasti konsulteerida naistearstiga.

Tervitades Aire Sekavin