Põiepõletik 12.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul tekib pidevalt põiepõletik ja just peale vahekorda. 2018 oli selliste kaebustega põiepõletik, et uriinil tekkis vänge lōhn, aga muid kaebusi polnudki ja see kestis pikalt. Peale seda on veel mitu korda olnud põiepõletik. See tekib see peale igat vahekorda.Sel aastal jaanuaris oli ka ja nüüd jälle uuesti. Raviks määrab arst alati nitrofurantoini. Viimati arst ütles, et see on seksuaalkäitumisest. See ei ole võimalik. Ma olen seda jälginud alati, et käin pesemas enne ja pärast vahekorda ning kasutan kaitsevahendit(kondoomi) alati ja meie seksuaalkäitumine elukaaslsega on täiesti tavaline, mitte mingeid erilisi poose. Mul on 15 aastat üks ja sama elukaaslane. Healjuhul olen vahekorras kord kahe kuu jooksul ja alati peale vahekorda tekib põiepõletik. See häirib mu elu juba. Mu mõistus on juba otsas mida valesti teeme ja kas teeme üldse. Mis võib olla veel põiepõletiku põhjustajaks? Mul on olnud colibakter ja stafülokokkbakter põies. Alati ei tee arst külvi. Kasutan piimhappebakteried juurde kuuridena alati, aga ka see ei aita seda ära hoida. Mitte miski ei aita enam. Jõhvikapreparaate tarbin. Ei aita. Arst ütleb, et krooniline see ei ole, aga kaks kuud tagasi just oli mul põiepõletik ja nüüd uuesti. Arst ravib seda põiepõletikku, aga mis seda põhjustab ei uuri. Aidake mind, mida teha?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Põiepõletike tekitaja on enamasti bakter Escherichia coli. Kroonilise põiepõletiku korral esinevad sagedased ägenemised ja nende vallandajaks võib olla seksuaalvahekord. Kui põie enda kaitsebarjäär on nõrk, siis E.coli võib kergesti põit rünnata ja põhjustada põletikku. Soovitan võtta Canephroni 2 kuu jooksul ( 2 kapslit 3 korda päevas). Kui peale seda probleem peaks korduma, siis nitrofurantoini 1 tab õhtul 2 kuu jooksul.