Nõustamine 26.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Arst kirjutas välja Gepretix 200mg, et progesterooni tõsta. Ütles, et võtaksin 16-25 tsükkli päeval. Kuid, mul on hiljuti diagnoositid ka PCOS, ja olid eelmine kuu esimesed päevad üle 8 kuu, siis ei olnud kindel kas see kuu päevad hakkavad. Kuid hakkasid, ja praegune tsükkel paistab olema ca 38 päeva. Sellest ka küsimus, et kas peaksin ikkagi järgima 16-25 päeva raviskeemi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
PCOS korral on menstruatsioonid ebakorrapärased ja sageli harvad. Teil oli viimane tsükkel 38 päeva ja eelmine menstruatsioon 8 kuud tagasi. Normaalne tsükkel on 28 +/- 7 päeva. Arst määras Teile ravi progesterooniga ( Gepretix) menstrutsioonitsükli reguleerimiseks. Võttes progesterooni 16.tsükli päevast 10 päeva, on võimalik saavutada tavapärane 28-päevane tsükkel. Tsükli reguleerimiseks PCOS korral on võimalik kasutada ka pille ja siis saab olema tsükkel samuti 28-päevane. Teie arst otsustab, kui pikalt ravi vajate.