Moodustis varba all. 23.02.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on umbes 5-8 aastat (võibolla isegi kauem) olnud vasakul jalal väiksemast varbast järgmise varba all sünnimärgi laadne moodustis, Tundub et on rohkem naha pindmiste vagude peal. Erilisi muutusi ma ei ole täheldanud, st et ta oluliselt suuremaks oleks kasvanud, kui siis veidi mööda neid nö naha pindmiseid vagusid mõned millimeetrid ja mõni kriips rohkem. Kui tõenäoline võib olla see, et tegemist oleks hoopis melanoomiga, arvestades et ta mul nii pikka aega olnud? Ja kas prognoos sama karm kui käel, kehal leitaval melanoomil ? Üritan lähipäevadel siiski eemalduse aja broneerida. Ette tänades!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tallal oleva sünnimärgi ja melanoomi puhul on põhiline kliiniline erinevus see, et sünnimärgi puhul paigutub pigment vagude põhjas, melanoomi puhul vaoharjadel.
Kui mulle õigesti tundub, siis antud pildil on pigment vagude põhjas, seega peaks olema tegemist sünnimärgiga.
Siiski soovitan lasta see uuesti dermatoloogil üle, sest tegemist on siiski tavalise fotoga, mitte dermatoskoopilise pildiga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram