Küsimus uuringute kohta 08.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Olin kaitsmata vahekorras augusti alguses.
Pärast 54 päeva tegin Hiv+hepatiit+süüfilis analüüsid. Need osutasid negatiivseks.
67 päeva möödudes oli tehtud kordustest, see oli negatiivne.
Sooviks täpsustada, kas on põhjused muretsemiseks?
Vaatasin internetist aga täpset infot ei leidnud, kas pärast peiteperioodi on vaja veel midagi ette võta ?

Tänan ette!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere
Olete olnud väga vastutustundlik ja uuringuid korranud. Kui ka ligi 70 päeva hiljem on kõik korras, siis reeglina peaks aknaperiood möödas olema ja te olete negatiivne.
Harva on kirjeldatud ka pikenenud inkubatsiooniperioodi. Kui olete väga murelik, võik korrata veel ca 100 päeva hiljem (umbes 3 kuud). Kuid ilmtingimata ei ole vaja.
Lugupidamisega
Marge Kütt