põletikunäit 12.07.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

11 kuune laps haigestus, kolmapäeva öösel oksendas, neljapäeval oksendas ka mõned korrad,aga palavikku polnud, neljapäev vastu reedet tõusis öösel palavik 38.6. Varahommikul, umbes 4 ajal oksendas taas peale rinna saamist. peale seda keeldus joogist, ainult nuttis, oli rahutu, palavik tõusis taas.
Põõrdusime haiglasse, tehti vereproov ja pissiproov. pissiproov oli korras, aga vereproovis crp 23. Arst kahtlustas kõhuviirust. määras kodusele ravile. andsin kodus lapsele ibustarii ja paratsetamooli küünlaid. Palavik päevasel ajal oli kontrolli all, ei tõusnud, laps mängis ja oli rõõmus. Varahommikul peale söömist jälle oksendas ja palavik kerkis jälle kõrgeks, öösiti tahab rohkem rinda. peale söömist kuulda kõhus korinat ja mulinat ja näha et last häirivad gaasid. Kaka vedelama poolsem esmaspäeva varahommikul põõrdusime tagasi haiglasse, sest nii oli palutud kui palavik ära läinud pole. Tehti uuesti vereproov,crp oli tõusnud 23lt 33 peale. Arst ütles et bakterit siiski põhjust kahtlustada pole js kõhuviirus vahepeal võib kesta kuni nädal. täna 5 päev kui vahelduva eduga palavik vahepeal tõusnud, paratsetamooliga ilusti alla läinud ja lapsel olek parem. Aga minu perearst arvas siiski et võiks antibiootikume võtta.
konsulteerisin ka ühe teise perearsiga, kes arvas et crv 33 ei ole veel siiski bakteriaalne ja antibiootikumid võivad hetkel isegi hullemaks asja teha. Seepärast olengi kahe vahel ja sooviks veel teiepoolset arvamust, kas soovitaksite samuti antibiootikume. Olgu veel öeldud et lapsel hetkel tulemas hambad, mis talle samuti väga haiget teevad, kui see kuidagi oluline on üldse ja asjasse puutub. Laps virilam kui tavaliselt, saab rinda iga 2.5 tunni tagant, joob lisaks vedeliiku,pissib normaalselt.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Analüüsinumber ei ole ainus, mida antibiootikumravi määramisel arvestatakse. Üldseisund, vaevuste kestvus, süvnemeine jm.
Usaldage oma perearsti !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi