Kas näitajad on korras 21.08.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Kas vereanalüüsi näitajad on okei?
Probleem selles, et pikemat aega on kehas põletik (uriini analüüsiga tuli välja, kus valgu? sisaldus oli üle 30). Alguses määrati Doxy-M-ratiopharm tabletid (3-4 päeva sai tablette võetud), siis määrati Ciprinol 500mg ja põletikunäit jäi samaks. Peale seda tehti vereanalüüs.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Analüüside alusel saab öelda, et väsimuse põhjuseks ei ole aneemia, samuti mitte kilpnäärme funktsiooni häired. Samuti ei ole aktiivset põletikku (CRP normis).
Kaebuste põhjuste kohta on keerukas oletusi teha.
Puukidega levivate haiguste osas uuringuid tehtud ei ole (vähemalt ei ole siin vastuseid), samuti ei ole tehtud liigesespetsiifilisi uuringuid. Kui köha püsib, oleks põhjendatud ka kopsude röntgenoloogiline uuring.

Lugupidamisega
Marge Kütt