analüüside tegemine 20.01.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Kas laborid teevad analüüse ka arsti saatekirjata, kui patsient on nõus analüüsi tegemise välja maksma? Konkreetselt huvitab praegu analüüs borellioosile, kui seda tehakse, siis kui palju võiks selline analüüs maksta.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Kõikides laborites ei ole oma raha eest analüüse teha ei saa. Tallinnas ja Tartus on selline võimalus näiteks HTI Laborites. Tavaliselt tehakse borrelioosi kahtluse korral kahte tüüpi antikehi, millest kumbki maksab 179.-EEK. Täiendav info telefonidel 6504394 (Tallinn) ja 7420520 (Tartu).

Lugupidamisega

Jüri Laasik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Leukotsüüdide madal arv

WBC 3,6
Lymph 1,2

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Leukotsüütide hulk nagu paljud muud laboriuuringute parameetrid on individuaalsed. Ei ole välistatud, et näitaja <4*10/12l ongi teie jaoks tavapärane.
D vitamiini numbril ei ole ...

Loe edasi

Kõris pitsitab ja väsimus

Tere, mul mure pikalt kestnud tükitundega kõris. Kurguninakõrva arstil käisin ja seal oli kõik korras , välja arvatud, et nina kinni ja suuhingamine. Olen hommikul ärgates väsinud ja väsimus kestab terve ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Pitsitustunne kõris on ebaspetsiifiline sümptom, mille põhjus võib olla nii funktsionaalne häire kui mõni patoloogia, kaasa arvatud ärevushäire. Kuna sümptom püsib teie sõnul pikka aega ...

Loe edasi

Minu analüüside vastused.

Tere!

Käisin omal algatusel analyyse tegemas kuna selg on valutanud juba pikemat Aega ja pissil käin ka ysna tihti.
Palun kas saaksite mu analyysid yle vaadata! Mulle tundub et mingi ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Mulle ei meeldi bakterite leid uriinis ja ESR väärtus 23 mm/h noorel inimesel. Pean vajalikuks välistada uroinfektsioon, selle raviks ei ole kasu füsioteraapiast, vajalik oleks teostada ...

Loe edasi

puukborrelioos

Puukborrelioosi korduvproovide Igm ja Igg plotid mõlemad negatiivsed, aga Igg näit suurenenud.Kas tuleb võttaa antibiootikume?Üks kuur on detsembris tehtud.

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Borrelioosi diagnostika põhineb IgG ja IgM antikehade määramisel. Antikehad tekivad verre vastusena infektsioonile ja IgG püsib aastaid.
Ravi ei muuda antikehi määramatuks, see ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: