analüüside tegemine 20.01.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Kas laborid teevad analüüse ka arsti saatekirjata, kui patsient on nõus analüüsi tegemise välja maksma? Konkreetselt huvitab praegu analüüs borellioosile, kui seda tehakse, siis kui palju võiks selline analüüs maksta.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Kõikides laborites ei ole oma raha eest analüüse teha ei saa. Tallinnas ja Tartus on selline võimalus näiteks HTI Laborites. Tavaliselt tehakse borrelioosi kahtluse korral kahte tüüpi antikehi, millest kumbki maksab 179.-EEK. Täiendav info telefonidel 6504394 (Tallinn) ja 7420520 (Tartu).

Lugupidamisega

Jüri Laasik