Анализы 17.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Здравствуйте, доктор!
Получила анализы крови. АЛАТ 139,АСАТ 80,АЛАТ/АСАТ 0,6
МСН 29,8
Можно прокомментировать эти анализы и дальнейшие рекомендации.
Заранее благодарю.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hematoloogilise uuringu jaoks oleks vajalik näha tervet uuringut, MCH üksi ei anna piisavat lisainfot.
ALAT ja ASAT on piiripealsed, neid võiks korrata. Kui need ei suurene, siis ilmselt probleemi ei ole. Kui suurenevad, oleks vajalik teha täpsemaid maksa uuringuid.

Lugupidamisega
Marge Kütt