Probleem randmetega 10.05.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Teen füüsilist tööd ja kannan randmeortoose, kuid ülekoormus annab siiski tunda, kui ennast käte peale toetun. Valu on tunda käe seljal, kus on ganglion. Ilmselt see surub kuskile närvi vastu. Olen kursis, et sellest saaks lahti operatsiooniga, kuid ei näe sellel mõtet, sest see võib tagasi tulla ja siis jääb lihtsalt kole arm.

Kas minu randmete probleem võib veel hullemaks minna, kui kannan ainult ortoose ja muudmoodi selle probleemiga ei tegele? Valu tunnen vaid siis, kui käte peale toetun, aga ma pole seda sunnitud tegema ja samuti ma ei tegele sellise trenniga, kus peaksin ennast käte peale toetama.

Ette tänades

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Vabandan hilist vastamist. Paraku ei oska mina tulevikku ennustada, kuid on loogiline, et ganglioni suurenedes võivad ka vaevused suureneda. Seni kuni see väljavõlvumus Teid tõsiselt ei häiri, pole mõtet operatsiooniga kiirustada, sest retsidiveerumise/taastekke võimalus on tõesti olemas. Lugupidamisega, dr. Peep Pree