Teie poolt paigaldatud tinna implantaatide vahetamine 28.01.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mulle on Teie kliinikus 15 aastat tagasi paigaldatud rinna implantaadid. Sain tookord aru, et memde eemaldamine, oli Teie poolt tasuta. Soovin nüüd eemaldada need vanad implantaadid ning paigaldada uued, kuigi vanadki näevad tänaseni väga ilusad välja minu vanuse kohta. Mis oleks orienteeruv maksumus sellisel operatsioonil?

Lugupidamisega,

PS implantaatide passid on mul alles

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud endine patsient !
Tere ! Väga tore kuulda, et Te veel nüüdki, 15 aastat pärast operatsiooni , esteetilise tulemusega rahul olete.
Loodan, et Teil on olnud meeles nende aastate jooksul ka iga kahe aasta järgselt implantaatide "korrasolekut" ultraheli-kontrollil kontrollida. Kui Te ei ole seda mingil põhjusel teinud, siis on mul Teile küll tungiv soovitus rinnauuringutele spetsialiseerunud radioloogiakliinikus (keskuses) see uuring kindlasti teha. Üle 30-aastase kogemuse põhjal võin öelda, et kuigi on lootus, et proteesidega on kõik korras, ei saa seda ilma ultraheli-kontrollita väita. Kui proteesid on korras ja Teie olete rindade välimusega rahul, ei ole ju ei meditsiinilist- ega esteetilist põhjust proteeside vahetus-operatsiooniga kiirustada. Seda enam, et mitte mingil juhul ei ole ma ühelegi oma patsiendile lubanud, ei suuliselt, ega kirjalikut, et proteeside vahetusoperatsioon on tasuta. Küll on proteese tootva tehase poolt kehtiv nn. "patsiendi garantiiprogramm", mille kohaselt annab tehas katkiste proteeside korral uued proteesid vahetamiseks tasuta. Kirurgia maksumust see Garantiiprogramm ei kata. Proteeside vahetusoperatsioon maksumus sõltub nii operatsiooni näidustuse asjaoludest, Teie poolt valitud uutest implantaatidest jne. Seega täpse operatsiooni-hinna saab öelda vaid personaalse konsultatsiooni järgselt. Proteeside vahetusoperatsioon võib olla, sõltuvalt konkretsest leiust, erinev, ja on reeglina raskem/keerukam kui proteeside paigaldus-operatsioon. Clinica praeguse hinnakirja järgi algavad proteeside vahetus-operatsioonide hinnad 6500 Eurost, millest siis ES Patsiendi Garantiiprogrammi puhul lahutatakse proteeside hind. Kui Teill on rindade/implantaatide kontroll-ULTRAHELI-uuring tehtud, oleks mõttekas broneerida aeg minu juurde personaalseks konsultatsiooniks tel-l 5147100 E - N k. 9.00 - 16.00 või meie kodulehe www.clinica.ee kaudu. Lugupidamisega, dr. Peep Pree