Implantaatide eemaldamine raseduse ajal? 21.10.21 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Mul on B-lite implantaadid pandud 3 aastat tagasi. Umbes 6 kuud tagasi üks rind paistetus üles kuid mõne pàevaga taandus. Tänaseks olen 7+ nädalat rase ja nädal aega tagasi rind taas paistetus. Käisin Uh-s. Implantaat on terve kuid teda ümbritseb mingi seletamaru vedelik. Perearst tegi ka põletiku välistsmiseks vereproovi. See oli korras. Eile käisin oma kirurgi juures ja tema tegi ettepaneku implantaadid üldse eemaldada. Kasutaks lokaalset tuimestust+ naerugaasi, et kõhubeebit ohtu ei seaks. Minu küsimus on kas see on ikka ainus ja vajalik protseduur praegu raseduse ajal.Muretsen ka oma välimuse pärast peale implantaatide eemaldamist ja paranemist. Kuna kirurg ei teinud rindadega juba esimesel korral ilusat tööd olen väga mures eesoleva operatsiooni pärast. Operatsioon toimuks juba järgmisel nädalal, sellepärast sooviksin teist arvamust. Kui olete nõus, võiksin Uh pilte teile meilile saata et oleks parem ülevaade.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Vabandan hilist vastamist, olen kliinikust eemal ja e-kirju igapäevaselt ei loe.
Suure tõenäosusega on tegemist hilise korduva vedelikukogunemisega proteesilooži e. seroomiga, mis tavaliselt ka iseeneslikult taandareneb. Arvestades Teie rasedust, on minul küll raske vastata, mis see parim lahendus oleks. Soovitaksin ikka oma kirurgi uskuda ja tema soovitusi järgida. Lugupidamisega, dr. Peep Pree