Rinnaimplatntaadid ja imetamine 01.02.18 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mulle on paigaldatud 8 aastat tagasi PIP implantaadid, mis on tunnistatud erinevates riikides ohtlikeks. Siiani pole probleeme olnud ja olen käinud ka kord aastas ultrahelist kontrollimas lekkeid. Nüüd olen lapseootel ja siit tekkis ka küsimus. Kas antud implataadidega imetamine võib kuidagi kahjustada lapse tervist. Artiklites on kirjeldatud, et kasutati mitte meditsiinilist silikooni, kas see võib lekkida rinnapiima jne?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud 37 a. tulevane ema, tere. Kui Te olete käinud korduvatel ultraheliuuringutel, kus ei ole sedastatud proteeside leket, proteese ümbritsev sidekoeline kapsel on normaalse paksusega ja rinnanäärmetes muutunud koldeid ei ole leitud, on väheusutav, et võiks toimuda silikooni-leket rinnapiima. Kuid nagu öeldakse, "meditsiinis ja armastuses on kõik võimalik ...".
Nende PIP implantaatidega oli ju selline lugu, et osad implantaadid valmistati "õigest", meditsiinilisest silikoonist, osad aga siis tõesti tehnilisest, "valest" silikoonist. Ja seda, millised Teil on, ei oska nüüd tagant-järgi enam keegi öelda. Loodame parimat ! Soovitaksin raseduse arenedes käia mõned korrad ka rindade/implantaatide ultraheli-kontrollis. Lugupidamisega, kena lapse-ootamise aega soovides, dr. Peep Pree