Alkohol 465 teemat   595 postitust foorumis

Lisa vastus

Arvan enda olevat sinust vanem vähemalt 30, ...

Autor: Alkohooliku tütrele 22.05.04 08:32

Arvan enda olevat sinust vanem vähemalt 30, aga tõenäoliselt isegi rohkem arv aastaid. Järelikult pean ma muu hulgas (elukogemus, haridus jm) olema ka selle võrra väljapeetum ja enesekindlam. Ja ma olengi, ega luba endale vastata sinu sarkasmile samaga. Tegelikult puudub mul selleks isegi soov, sest minusse ei ole vähemalgi määral kuhjunud kurjust, mida peaksin siin leheküljel välja kallama. Tahaksin siiski teha mõned rahulikud märkused, mille üle sul oleks ehk kasulik järele mõelda.

"Alkohooliku tütar" ei tohiks olla lipp, millega lehvitada ja märtrit mängida. Olen minagi alkohooliku tütar, aga mis siis? See on minu õnnetus ja minu elukogemus, mille eest keegi teine ei pea vastutama. Ka pole see niisugune elukogemus, mis annaks oskuse teha suuri üldistusi kõikide alkohoolite suhtes, sest iga juhus on täiesti erinev.

Silt "alkohooliku tütar" ei tohiks ka olla õigustuseks olla kibestunud, kuri ja sarkastiline. Aga seda sa oled, anna endale aru. Ja selles just peitubki su identiteedikriis. Sa ise arvad end olevat lahke ja abivalmis, ja sellisena sa alguses näidki, niikaua kui kõik toimub sinu soovi kohaselt. Piisab vaid sinu arvates "õigelt rajalt" kõrvale astuda, kui sa arvad endal olevat õiguse hakata tegema märkusi, mille näiliselt leebe koore all peituvad küllaltki teravad torked.

Tegelikult oleks sinul enesel vaja ennast kusagil tühjaks rääkida kõikidest nendest pettumustest, alandustest ja valudest, mida sa kindlasti oled pidanud kogema.

Mina omalt poolt lõpetan nüüd selle mõttevahetuse ega vasta enam sinu kurjadele märkustele. Teistel selle lehekülje külastajatel on taolisi teravaid ja sarkastilisi kirju kindlasti piinlik lugeda.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada