Kõrge vererõhk ja pulss püsti olles 12.06.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure, et mul püsti olles (ning püsti tõustes) on vererõhk ohtlikult kõrge, väärtused 179/129, ma käisin ka kompuutris ja avastati hüperdense lesioon vasakul neerul, aga feokromotsütoomi ei tähendatud. Vererõhk on kohe madal 117/68 (olen Nebilet ja Micardis ravi peal) kui ma maha istun. Püsti olles on kätes surin, on ka vasak kehapool korraks tuimaks läinud ja püsti asendis on pea udus ja absoluutselt pole võimalik liikuda ning tekivad ka mäluhäired. Kas mu neerupealsed võivad olla asja põhjuseks, ma olen püsti olles alati krampis ja suu kuivab. Andrenaliinihoogude pärast on ka käinud kiirabi, aga hoog on selleks ajaks üle läinud. Shokolaadi ja suitsutatud vorsti ja asju ma tarbida ei saa, siis lõpetan kiirabis üldiselt. Valged vereliblede arv on ka olnud suht piiri peal ja kreanitiin on olnud kõrgemapoolne, nagu ma oleks lihastes, aga olen peenike. Ilmselt on asi ikkagi neerupealsetes?

Kõike parimat!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mina järeldustega ei kiirustaks. Asi vajab uurimist ja uroloogi poole pöördumine on õige samm. Kui neerus on mingi moodustis, on uroloog õige spetsialist selle olemuse selgitamiseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.