Ravitud kilpnääre ja kõrge vererõhk 11.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Ma olen 24a noormees ja mul avastati 1,5 kuud tagasi türeotoksikoos, nüüd oli vereproov korras ja pean veel mõnda aega rohtusid edasi võtma. Probleem aga selles, et sümptomid, mille tõttu üldse arsti poole pöördusin, pole kadunud. Mul on pidevalt uimasus/väsimus tunne, käed natuke värisevad, ei talu füüsilist koormust, vahepeal on südamekloppimine, peavalud õhtuti, pulss on 63 ja niipea kui püsti tõusen ja mõned meetrid kõnnin on pulss 90 ja üle, vererõhk on puhkeoleksus ülemine 133-140 alumine 60-65 aga niipea kui olen ennast mõni aeg liigutanud tõuseb ülemine 150-160 ja alumine 60-100 võtan 50mg Betaloc Zok´i päevas, 5mg Norvasc´it ja 4x50mg Tiotil´i. Halb enesetunne tekib tavaliselt õhtul ja ka vererõhk on õhtul kõrgem. Mida ma nüüd edasi peaks tegema, või mida uurima, enesetunne on halb, kuid tahaks kunagi ka tööle tagasi pöörduda.
Sai tehtud ka südame ultraheli 2 kuud tagasi ja see oli korras.
Ei teagi, mida teha kuna enne viimast vereanalüüsi arvasin, et rohud lihtsalt ei mõju aga nüüd kus hormoonid on normis olen nõutu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Eelkõige tuleb veidi oodata. Poolteist kuud ei ole difuusse toksilise struuma ravimisel pikk aeg (ravi kestab vähemalt aasta). Vaevused küll tavaliselt leevenduvad oluliselt kuuajalise raviga, kuid ei pruugi täiesti kaduda. Peate hoiduma päikesest ja Teie füüsiline võimekus taastub tasapisi. Korraldatud ravi on kilpnäärme ületalitluse kohta igati adekvaatne. Soovitan siiski oma raviarstiga halvast enesetundest rääkida, mõned lisauuringud (kliiniline veri, uriin, biokeemia) ei teeks paha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.