Munad või kühmud vasakul jalal 14.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Mul on küsimus minu kühmude kohta vasakul jalalabal,algselt (juba aastaid oli mul üks väga terav kont vasakul jalal,tegi valu ja isegi ei saanud teatuid kingi kanda,hiljem tekkisid sinna vesised kühmud .Perearst saatis mind kirurgi juurde,kus ta tõmbas süstlaga vedelikku välja,kuid see tuli peaaegu kohe järgmisel päeval tagasi.Ta ütles,et võib ka opereerida,kuid see pidi ohtlik olema.Soovks kuulda ka teisi arvamusi,et kas see on ikka väga ohtlik,või on mingi väljapääs,et nendest kühmudest vabaneda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla kahte sorti asjaga - kas limapauna põletiku ehk bursiidiga või ganglioniga ehk kooljaluuga. Operatsioon on ainuke võimalus neist vabanemiseks, kuid ka siis on retsidiivi võimalus.