Lohud sääreluudel. 27.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mu poeg on 16a. Kaebas et tal on sääreluu valus ja imelik lohk sees. Katsusin ja tõepoolest luul on lohk, katsudes täiesti tuntav, umbes nimetisõrme otsa suurune ja väidetavalt väga valulik. Teise jala sääreluul on samuti lohk(veidi kõrgemal kui vasakul jalal) aga see pole valulik. Pole sellist asja kuulnudki. Millega tegu võib olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ortopeedilise probleemiga, mna vaid üldkirurg.
Peaksite pöörduma perearstile, kes korraldab röntgenuuringud ja selle alusel saab midagi konkreetsemat öelda. Vajate ortopeedi konsultatsiooni.