kolmnurgast paremal pool valus katsudes 21.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

novembris algasid valud kolmnurgast paremal pool ning märtsis käisin mõõka neelamas ning avastati kolm väikest haavandit kaksteistsõrmikus, sain ravi ligi kaks kuud. Nii kui ravi lõpetasin, tulid valud tagasi. Nüüd paar nädalat tagasi käisin uuesti mõõka neelamas. Kõik on korras, nii maos kui ka kaksteistsõrmikus. Tehti ka ultraheli, mis oli korras.
Muret teeb mulle aga see, et kui katsuda kõht kolmnurgast veidi paremalt roidekaare alt, siis seal on üks koht, mis on valus katsudes. Kas see peabki nii olema või peaks laskma seda edasi uurida? Mis võib olla selle valu põhjuseks?
Oma arstile ka mainisin seda, aga ta nagu ei öelnud ise midagi selle kohta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

31 aastasel ei pea´kuskilt valus olema, seega peaks edasi uurima. Valu põhjuseid on palju ja kõiki ette lugeda läheks paljuks.