Kõva kont/muhk/kühm rinnakuluu all kolmnurgas 06.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, paar nädalat tagasi avastasin rinnakuluu alt kolmnurgast kühmu millel tundub nagu oleks veel omakorda nagu väike kondine 1x1cm munake seal peal. See muna tundub katsudes terava otsaga ja köhides või liigutades tunnen kerget valu seal kohas. Selline tunne nagu see terav ots läheks vastu kuhugi ja siis tekitab valu korraks. See ei asu täpselt keskel vaid hästi natuke keskjoonest paremal pool. Tean et selles kohas on ka mõõkjätke kuid murelikuks teeb see, et pole varasemalt seda üldse tähele pannud ja valu pole ka see kunagi teinud. Kas oskate arvata millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult pildi järgi on arvamust raske anda. Minule jääb mulje siiski mõõkjätkest. Ega inimesed polegi päris sümmeetrilised. Selleks, et midagi kindlalt väita, oleks vaja Teid näha, võimalik et teha ka uuringuid.