Hooti valud alakõhus 07.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on algasid paar nädalat tagasi kõhus valud. Eriti paremal pool puusakondist allpool. Käisin ära arsti juures, kes tegi nii uriini kui ka vereproovi. Uriiniproov polnud korras ja ta määras mulle rohud, mida võtsin nädal aega 2 korda päevas. Nädala pärast siis tegin uue uriiniproovi ja kõik oli korras. Kaks päeva tagasi hakkas uuesti tundma andma. Valud ei ole võrreldavad menstruatsioonivaludega, pigem hooti ja kerged. Samas on nüüd katsudes ka parem pool allpool naba, puusakondi juures valus. Olen käinud ka naistearsti juures kontrollis, seal oli kõik korras. Küsimus on, et arst küll välistas pimesoolepõletiku esimesel korral, kuna ütles, et pimesool oleks selle aja peale hapuks läinud, aga äkki on siiski pimesool ? Või on külmetanud kuseteed?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid läbi vaatamata ei saa kuidagi väita ei üht ega kinnitada teist. Ka apendiitsiiti võib vahel kulgeda ebatüüpiliselt ja mitte iga kord ei pruugi "hapuks" minna. Peaksite ikka uuesti perearstile pöörduma.