pimesoole lõikus 14.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mu elukaaslasel oli eile (13.06) pimesoole lõikus ning ta muretseb selle pärast, et ta ei saa üldse liigutada ega käia, sest nii valus on. Ta tahtis teada, kuidas saada aru, kas on äkki tekkinud kõhus mingi põletik. Arstid annavad talle antibiootikume. Miks neid vaja on?
Aitähh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päev peale operatsiooni on paratamatult valus - haav ju värske. Antibiootikumid määratakse tavaliselt mädase apenditsiidi puhul et põletikust organism kiiremini jagu saaks. Põletik on kõhus kindlasti, sest selle tõttu tehti ka operatsioon. See, et põletikuline apendiks kõhust eemaldati tähendab eemaldati põletiku allikas, põletik ümbritsevates kudedes jäi ju sisse. Sellest ka antibakteriaalse ravi vajadus.
Selliste küsimustega peaksite pöörduma oma raviarsti poole. Mina konkreetset juhtumit mitte teades võin udu ajada.