Tehti kontrastainega urograafia 15.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Avastati et vasakust neerust on äravool vaba, kuid paremast neerust on
äravool aeglustunud - 2 tunni ülesvõttel püsis kontrastaine laienenud
neeruvaagnas.
Palun selgitada, kas aeglustunud uriini äravoolu tõttu võivad tulla neeru
või muud komplikatsioonid,
nüüd või siis hiljem ? Millised ? Millele peab pöörama tähelepanu, et neid vältida.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ülerõhu tõttu neeruvaagnas neerukude tasapisi kärbub ja neer kaotab funktsiooni. Peab uurima, mis on uriini äravoolu takistuse põhjuseks ja selle siis likvideerima.
Ülo Zirel