neeruvaagna laienemine 05.10.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35-a. naisterahvas. Perearstile pöördusin sellepärast, et aeg-ajalt tundsin paremal pool küljes nõrka valu (ise kartsin, et äkki pimesool). Tegime vereanalüüsid ja ultraheli siseelunditest, tavauriin korras, veres CRV 18,5. Uh-s leiti, et parem neeruvaagen on pisut suurenenud. Praegu võtan tablette 5NOK. Kuidas seda neeru edasi peaks uurima? Kas on kindlasti vajalik urograafia kontrastainega või on olemas mingi leebem variant? Lisan, et naistearst leidis mul pool aastat tagasi väikese emakamüoomi, kardan, et suur kiirguskoormus võib
halvasti mõjuda.
Aitäh.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
5NOK küll neeruvaagna laienemist ära ei ravi. Neeruvaagna laienemine võiks viidata kusejuha kivile, mida ultraheli-uuringul ei näe. Peaks ikkagi tegema urograafia, müoomile ei tee see küll midagi. Selline ühekordne kiirgus pole teile kahjulik, kui te just rase ei ole.
Ülo Zirel