Valud seljas, tõusev vererõhk 15.08.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Emal on seljavalud esinenud juba rohkem kui aasta, naistearsti juures kontrollitud mitmeid kordi kõik korras, tehtud ultraheli, ka ei näita midagi, röntgen tehtud selgroost, seal ogad vahel. Kui kuu tagasi oli kõva seljavalu ja vererõhk tõusis lakke, kiirabis aeti rõhk alla tehti uriini analüüs. Mainiti et kõik korras ja saadeti koju. Seljavalud jätkusid, perearst vaatas kiirabis tehtud uriinianalüüsi ja ütles et see pole ju korras. Anti põletiku vastast ravimit, selg läks paremaks, kas just ideaalseks aga võis olla ja ka vererõhk kadus taas. Nüüd taas sama asi, vererõhk hakkas tõusma tasapisi, selg valutab tuimalt, kuskil selgroo kõrval ühelt poolt katsudes valus. Samas paar päeva tagasi käis WC vahel tilgutamas, tulid vaid tilgad kui välja ajas. Kui arsti juurde läheb näitab see et analüüsid korras , uriin, veri. Milles võib olla probleem? Millise arsti juurde pöörduda?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et teie emal on neerukivitõbi. Tuleks teha kontrastainega röntgenuuring kuseteedest, et selles selgust saada. Tavalise vere- ja uriinianalüüsi järgi kive diagnoosida ei saa. Ema peaks pöörduma uroloogi vastuvõtule. Selleks on tarvis perearsti suunamiskirja.
Edu soovides,
Ülo Zirel