Huvi eakate turvanupu vastu on olnud kesine

Huvi eakate turvanupu vastu on olnud kesine

Tallinnas ja Tartus mõne aasta eest käivitunud eakate turvanupu teenuse vastu on huvi olnud väike.

Tallinnas toimib turvanupu süsteem alates 2007. aasta suvest. Pidevalt kasutab seda teenust sada inimest, kuid kokku on kolme aasta jooksul teenust kasutanud 150 inimest, vahendab ERR.

Tallinnas on reaalseid väljakutseid keskmiselt kolm korda nädalas, enamasti nädalavahetustel. Peamised põhjused on kukkumised, südamerütmihäired, ajutine liikumisvõimetus, kuna teenust kasutavad kliendid põevad raskeid haigusi nagu südameveresoonkonnahaigused, suhkrutõbi, Parkinsoni tõbi.

Tallinnas pakutakse turvanupu teenust tasuta ja häirenupuseadmete komplekt antakse samuti kliendile tasuta kasutamiseks. Eakad tasuvad häirenupuga abi kutsumise eest kohaliku kõne hinna ja telefonioperaatori testkõnede kulu.

Tartu linnavalitsuse eakate ja puuetega inimeste hoolekandeteenistuse juhataja Indrek Sooniste kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et kahe aasta jooksul, mil teenust on pakutud, on huvi olnud väga väike. "Huvi vähesus on võimaldanud Tartu linnal teenust isikutele tasuta pakkuda, sest seadmed on projekti rahastusega välja ostetud, sotsiaalabi osakonna omanduses ja kulusid nendega seoses ei ole. Tartu linnavalitsus maksab valveteenuse eest 236 krooni kuus isiku kohta," selgitas Sooniste. Samas peavad eakad turvanupu kasutamiseks soetama endale 3000 kuni 5000 krooni maksvad seadmed, mis on samuti huvi häireteenuse kasutamise vastu madalal hoidnud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada