probleem ejakulatsiooniga 19.04.20 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere Juba aastaid probleem ejakulatsiooniga, saavutan raskustega ja mitte alati. Olnud probleeme ka erektsiooniga, kasutanud Viagrat, viimasel ajal harva. Varem suguelu vähene ja juhuslik , nüüd (viimane poolaasta) intensiivne, 4-5x nädalas. Seoses eesnäärme suurenemisega käin korra aastas kontrollis Tallinna Androloogiakliinikus. PSA normis, aasta tagasi testosteroon madal, viimasel aastal normis. Ei suitseta, alkohol vähene. Tarbin ravimeid - rosuvastatiin (kolesterool), mycardis (vererõhk), doksasosiin (eesnääre) valocordiin-diazepam (unetus,ärevus) + D3 vitamiin. Ei ole ülekaalus. Kas peaks mõne ravimi ära jätma, midagi asendama või midagi muud lisaks võtma? Probleem minu jaoks väga oluline. Tänan Teid ette.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Võimalik et probleem ejakulatsiooni saavutamisega seostatud ravimi tarbimisega, konkreetselt Doksasosiiniga. Sellel ravimil olemas üks kõrvaltoime ehk ta pärsib (vähendab) seemnpurske. Proovige nädal- kaks mitte kasutada seda ravimit. Võib olla seda tasub vahetada näiteks Alfuzosini(Xatrali) 10 mg vastu . Kui ei aitäh siis soovitan tulla vastuvõtule, kohal räägime pikemalt ja proovime leida õiget ravimit!