Seenhaigus 09.05.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Mul on eesnaha all mingid villid. Tänaseks arvan, et see on seenhaigus. Need tulevad ja lähevad, aga päris ära pole viimase pooleteist aasta jooksul kadunud. Enne teie vastuvõtule tulekut otsustasin siit nõu küsida.
Ja veel seda, et kas toitumine ka seda haigust mõjutab? Kas oskate mõnda toiduainet soovitada, mis võiks aidata kaasa terveks saamisel. Ja mõnda toiduainet, mida ei tasuks eriti süüa?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! See on pigem nahahaigus. Need tabletid mida te saite, ehk Fluconazol on just seenevastane ravim, ka Klotrimazol kreemi. Kuna need ei aidanud siis nähtavasti ei ole see seenhaigus. Soovitan ikka tulla konsultatsioonile, kui võtate saatekirja perearsti poolt siis visiit ja uuringud (mitte kõike) on tasuta. Tasub teha mõned analüüsid, väljastan retseptid mõne teise ravimile.