rasedus ja arstile 22.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 8-dat nädalat lapseootel. Arsti juurde sain aja alles siis, kui lõppemas 11.nädal (analüüse teen siis arvatavasti alles 12.rasedusnädalal). Enesetunne on hea, kõhus vaid õrnad valud, aga see on vist emaka kasvamine. Samuti oli seljavalu, aga see kadus. Kas 11-12.nädal ei ole liiga hilja esimese visiidi jaoks? Pabistan natuke, kas loode on ikka õigel kohal. Samuti olen kuulnud, et esimeses trimestris peaks ehk vitamiine sööma (materna, foolhape), kas suvel on lisavitamiinide manustamine vajalik?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui Teil on plaanis sünnitada, peate olema rasedana arvel vähemalt 12.nädalast.
Mure oma raseduse pärast on loomulik ja naiselik. Kui vajate konsultatsiooni paluge võimalust arstiga või ämmaemandaga vestelda telefoni teel.
Õige on õige toitumine. Ka vitamiinid on näidustusel.