Tablettidega raseduse katkestamise poolelijätmine 04.01.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Eile õhtul kella 22 paiku võtsin esimese tableti ja kohe kahetsesin. Kas on võimalik see protsess pooleli jätta? Homme peaksin võtma 2tk. Kas on võib juhtuda, et tablett ei mõjunud ja loote südametegevus ei katkenud. Kas on võimalik, et see rasedus kestab normaalselt edasi?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, rasedus võib kenasti edasi kulgeda, nii on ennegi olnud samu olukordi. Kuigi risk olemas,et rasedus võib ka katkeda, sel juhul pole enam midagi teha. Seega jälgige ennast ja kui lähipäevil hakkab määrima, siis pöörduge arstile. Paari nädala pärast võiksite ikkagi minna oma arstile ja täpsustada oma raseduse suurus ja võtke ennast rasedusega arvele. Parimate soovidega DRKadastik