rasedus ja punetised 16.10.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25 nädalat rase. Meie töökollektiivis on punetistesse haigestunu. Ise ei ole punetisi lapsena põdenud ja tean, et see on eriti raseduse varajases järgus lootele väga kahjulik. Kas peaksin ise igaksjuhuks nakkuse vältimiseks töölt koju jääma või ei ole sel erilist mõtet?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loodetavasti on isik, kes haigestus punetistesse, haiguslehel ja tööl ei käi.
Kui olete kindlalt punetisi põdenud, siis enam need Teile ohtlikud ei ole.
Kuna viirushaigusi ei saa ravida, siis aitabki ainult tööruumide õhutamine, õige puhkuse- ja töörežiim ning õige toitumine.
Nii suures rasedusjärgus ei ole lastenakkused enam lootele ohtlikud, kuna organite areng on toimunud.
Te ei pea töölt koju jääma, sest tegelikkuses ümbritseb meid tuhandeid baktereid ja viiruseid.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt