miks ma ei rasestu ? 04.05.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

käin iga kuu arstil söön duphastoni juba aasta ,serofenet 7kuud ja saan süsti pregnyl .arst ütleb et kõik on ilus ja korras aga rasedaks ei jää.kui kaua võtab aega selline ravi kuur mida ma teen et rasedaks jääda?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere
Lastetuse põhjuseid on väga palju. Kui Teie ja Teie partneri analüüsid (ka sperma analüüs) on korras, Teile on tehtud laparoskoopiline uuring , et välistada endometrioos ja on kontrollitud munajuhade läbitavus võiksite proovida IUI protseduuri (pestud sperma viiakse ovulatsiooni ajal emakaõõnde), mis võib parandada rasestumise võimalust. Kui Teile on määratud ovulatsiooni stimuleeriv ravi hormonaalste muutuste tõttu (PCOS, insuluiini resistentsus vms ) vajate lisaks ka muud ravi. Kirjas sisalduvat informatsiooni on liiga vähe, et vastata Teie küsimusele.
Edu Teile soovides Aire Sekavin