50 ei rasestu 18.10.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Vastasite et 50 ei peaks enam rasestuma aga miks rinnad pakitsevad ja ka mens.pole hakanud ,kas ikka kindel et siis enam toimu midagi ja on need ülemineku iseärasused.Ette tänud

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 50-aastane

Tegemist on üleminekueaga ja tüüpiliste klimakteeriliste kaebustega.
Ärevuse korral võite osta apteegi käsimüügist rasedustesti ja teha vastavalt õpetusele hommikusest uriinist.
Kui menstruatsioon ei saabu 12 kuu või ühe aasta jooksul, siis viimase menstruatsiooni nimi elus on menopaus ja meelde tuleb jätta vanus. Normaalne menopaus saabub 45-55, kui varem, siis võib teha ka hormoonuuringuid. Meie kliimavöötmes lakkavad keskmiselt menstruatsioonid 51,5, st mõnel palju varem ja mõnel kuni 55.
Alati võte pöörduda ise tasudes laborisse SynLab.
Vähi sõeluuringud on kohustuslikud! Kas sõelmammograafial käidud? Kas EKVähi sõeluuringul käidud? Tehke seda.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7