jama 28.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

ma tahan surra ja ei pole enam aastaid ühtegi päeva, kui ma sellele ei mõtleks. elan juba aastaid koos ema ning oma joodikust ja prostituudist õega. mul ei ole raha, et osta või üürida korterit ja ka ema on väga haige ning mul ei oleks südant teda üksi jätta, sest õde peksab ja pressib tal raha välja. viimane kord kui kutsusin politsei kärates see minule peale, miks ma elan seal ja endale korterit ei osta. ma enam ei suuda, maksan maksud ja aitan ema ning püüan kõike aga kasu ei ole, sest joodikule ei tee selgeks mitte midagi. ja tema ei saa aru, et tal oleks midagi viga, sest ta sõimab ja süüdidtsb vaid meid emaga, et oleme süüdi selles, et tema joob

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tuleb võtta ühendust elukohajärgse sotsiaaltöötajaga ning koos teha tegevusplaan nii Ema, aga ka Õe suhtes.
Aga surra jõuab ju ka kolmveerand sajandit hiljem.
Lahendeid tuleb aktiivselt otsida ja neid ikka on ka.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet