Hood käivad peal 09.08.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mure on selline, et tööl on mul suurt pinget tekitav asjaolude seis. Täiesti ootamatult, kui asjaoludele mõtlema hakata, hakkab sees tugevalt keerama, tekib suur ärevus või hirmuhoog, mil mõistus täiesti tardub ja midagi teha ega öelda ei suuda. Käed kipuvad ka kergelt värisema. Täitsa hoog tuleb peale, vahest kardan, et lähen täiesti hulluks või et olengi juba hull ja peaksin kuskil vastava arsti juures käima. Üle mõistuse olukord. Pole arstile pöördunud, sest need mainitud asjaolud seda põhjustavad ja need pole arsti valdkond ja see halb tulle tekib hooti, vahepeal on enam-vähem normaalne olla.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lopsakas ärevushäire-paanikahoog.
Hulluks keegi ei lähe, aga enesetunne on küll hull, hirmud suured.
Apteegi vabamüügist Melatoniin (une soodustamine) ja rahustavad teed.
Psüühilistest pingetest vabanemine (Enneti palve esimene samm - vt varasemad),
mõõdukas kehaline aktiivsus.
Tööl asju võtta näitemänguliselt - ülemusel oma roll (ka pahandada, sõimata), roll on selline ja tema ütlemisi tuleb võtta kui näitemängu lavastaja ütlemisi. Seega näitemäng, mitte teie solvangud. Või nagu treeneri ütlemine.
Töö nagu näitemäng, töö nagu sportlik mäng- sai Leenu hakkama, saan ka mina, saan temast pareminigi.
Sportlik mäng, sportlik tegevus tööl tugevdab mind.
vt varasemaid ja harjutused!
Igast murest saab üle - harjutades, Mängides.
Jüri O.-M. Ennet