agressiivne käitumine 11.02.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun Teie poole oma sugulaste probleemi pärast. Mees 70a., naine pisut üle 60-ne. Probleemiks see, et naisel käivad regulaarselt nagu mingid paanilised hood peal, kus ta süüdistab oma meest selles, et see käib nn. litsidega kohtamas, teeb neile kingitusi. Kirjutab üles kõik mehe käigud. Ausamat meest annab otsida. Kui mingi aeg on rahu majas olnud, siis teatud aja möödudes tõstab naine tüli üles. Asi on läinud isegi füüsilise vägivallani ja terroriseerimiseni. Siit küsimus: kas on tegemist mingi skisofreenilise haigusega? Kas naine vajab psühhiaatri konsultatsiooni ,kas on üldse ravi selliste nähtude puhul?

Ette tänades

mures sugulane

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas ka alkohol on majaemandale probleemiks? Alkohoolikutele on iseloomulik nii agressiivsus kui ka armukadedus. Seoses ealiste muutustega noorpensionäride eas võivad avalduda aterosklerootilised ajuverevarustuse ning aju orgaanika(ehituslikud) muutused ning sellega võivad kaasneda Teie poolt nimetatud sümptomid. (eelnevalt vaja teada emanda vererõhku, toitumistavasid, terapeutilisi/sisehaiguste/ alaseid kaebusi ja objektiivset arstipoolset leidu). Skisofreenia on noore "tekkega" ehk kesk- ja pensionäri-eas ta küll enam ei teki. Selle haiguse võime julgelt välja lülitada. Psühhiaater saab Teda aidata ja rohtudeks on neuroleptikumid, nendest on abi. Seega - konsulteerige ja ravige Teda psühhiaatri juures. Tervitades Jüri O.-M: Ennet