Kogu aeg pinged 09.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutasin Teile viimane kord selle kirja (https://www.kliinik.ee/psuhhiaatria/id-7/noustamine/?question=81819). Lugesin vastust aga asi on selles, et Teie soovitatud harjutused tegelevad ainult füüsiliste sümptomitega. Minu probleem on seotud minu kunagise kooliskäimisega ja sellega, et mul pole sellest kooliskäimisest kasu olnud. Mul on suur hirm tuleviku ees, kas ma tulevikus ikka saan endaga hakkama. Võõrastele inimestele ei julge sellestvprobleemist rääkida ja keegi ei saa aru, miks ma olen selline nagu olen (omaette hoidev ja ei suhtle kellegagi või kui siis napisõnaliselt). Sõpru mul ei ole ja peret ei ole ma ka suutnud luua. Inimesed hoiavad minust eemale. Mul on veel vanemad toeks aga nemadki on juba pensioniealised. Kardan, et mind ei võeta tulevikus tööle, et ma ei saa endaga hakkama, et abi küsimise korral saadetakse pikalt. Ma ei tea, mida ma peaksin selle probleemiga peale hakkama. Hea oleks sellest kellegagi silmast silma rääkida (ilma hukkamõistmise ja kriitikata) nii nagu asjad on, hakkaks ehk kergem veidi. Probleem on tõesti suur. Kas oskate soovitada kedagi kelle juurde pöörduda, kellele rääkida?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Keha ja psüühika on kaksikud ja ühte edendades paraneb ka teise tegevus. Terves kehas terve vaim, psüühika, enesekindlus, usk endasse jne. Seega - seda enda edendamise kanalik kindlasti kasutada.
Päevik. Positiivse Pihtimise Päevik on kasulik pihtimise e mure väljarääkimise-kirjutamise aspektist. Päevik on kasuik ka enda andekuse-huvide-eesmärkide püstitamise seisukohalt. Kõik tööd-tegevused on loomingulised ja kui see ühtib teie huvide-andekuse-soovide spektriga, siis on ju õige rada leitud.
Esivanemad on eluga hakkama saanud ja meile oma olelusvõitlusega elu andnud. Esivanemtatega mõtteliselt vestelda, küsida, neile oma probleeme selgitada. See juhtub ju ka psühholoogi juures - seal vesteldes saate ise oma probleemidest selgust. Sama tulemus on ka Esivanematega, möödunud aegade Tarkadega vestlemisel. Seda kasutanud C.G.Jung, Jaan Kaplinski kirjutas selles võtmes raamatu jne . Kasutan seda minagi.
Usklikud vestlevad oma Jumala-Absoluudiga.
Nii sillutate teed olevikus ja iga päevaga ikka enam ja enam ka tuleviku suunal.
Sellest alustada, tegutseda.
Õiged rajad olemas.
Jüri O.-M. Enne t