krooniline väsimus 11.07.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

selline küsimus, arvan et mul on CFS (chronic fatigue syndrome), 6 kuud ei ole produktiivne olnud ja kogu aeg vaja pikutada, jään autos/bussis alati magama.
seda viimases 6 kuud, ja kaela lihased on alati valusad, pea ei ole selge ja kogu aeg väsinud. kunagi võtsin Modafinil tablette eksami õppimiseks. nyyd hakkasin jälle võtma ja tunnen niipalju paremini. Kas soovitate jätkata ravi selle ravimiga või peaksin midagi muud võtma? suured tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimite võtmine (ka psühhostimulaatorid) on vajalik alati koostöös oma psühhiaatriga.
Arstim aitab probleemi-august välja tulla, aga oluline on kogu elukorralduse e. Eluviisi muutmine, et sellist "auku" kukkumist ei tekiks.

Pinged kaela (kukla, õlgade piirkonnas) viitavad sisepingetele ja nendest vabanemiseks on tõhusaim-lihtsam minu Palve esimene samm (vt. eelnevaid Enneti Palve).
Korrastada tuleb päevaplaan, oluline on kehaline tegevus - Terves kehas terve psüühika!
Kui probleeme saaks lahendada vaid tabletikese neelamisega, siis oleks asi ülilihtne. Inimene ja tema tegevus on ju olemuselt Mikrokosmos ja siin ainult tabletist ei piisa.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet