Kogu aeg pinged peal 15.11.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mida teha kui mul on probleem millest pole julgenud kellelegi rääkida ja mis häirib igapäevaelu põhjustades pidevat pinget, ärevus, kergesti ärritumist ja alanenud meeleolu? Ma ei julge seda probleemi ka siia kirjutada. Aeg-ajalt hakkab mingist situatsioonist pingeid kruvima ja seda kuni iiveldamiseni välja. Lihtsalt ei tea kust pihta hakata, sest tunne on selline, et rääkimine teeks asjad hullemaks ja mitterääkimise puhul lähevad asjad pikkamööda halvaks. Tunne nagu elaks iga päev pommi otsas ja kunagi ei saa kindel olla millal pauk käib. Inimestega suhtlemine on selle probleemi tõttu raskendatud. Kogu minu elu on selle tõttu pärsitud.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt varasemaid ärevushäire ja paanikahoogude valdkonna soovitusi. Leia endale sobiv ja praktiseeri, kasuta.
Positiivsete Tegude Päevik - iga päev 3-4 päeva jooksul hästi tehtud asja Päevikusse kirja.
Keha ja psüühika on ühe terviku kaks otsa - ühte parandades paraneb ka teine.
Teada-tuntud - terves kehas terve psüühika, hea meeleolu, optimism, enesekindlus, paranev töövõime.
Kehaline aktiivsus.

Elusihid paika - milles olen andekas-geniaalne - selle valdkonna poole kulgeda.
Elus - järelikult õnnelik.
Said Esivanemad aastatuhandeid eluvõitluses hakkama, saate ka teie!!!
Optimism, sest tean, et tegutseda on vaja!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet