Kas on mingi ime läbi võimalik ravida närve? 18.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on ka sellist institutsiooni, kes raviks närve? Olen aastakümneid hädas oma närvidega. Südamearst on absoluutselt veendunud, et vererõhu probleemid on ainult närvisüsteemi viga, et adrenaliinitase veres kõigub tugevalt ja seda sekundite jooksul. Mulle on tehtud igasuguseid uuringuid, terve organism on jumala terve, aga olles arsti juures ja mõõtes vererõhku, saame sellised tulemused: esimene kord mõõtes 180/110, vahepeal mansetti pealt ära ei võta, aga ajame arstiga juttu, räägime ilmast ja muust, ainult mõni lause, mingi 30 sek pärast mõõdab uuesti, siis on 150/90, siis räägime paar lauset minu perest, mõõdab uuesti, siis on 140/85, siis räägib paar lauset järgmisest uuringust...ja hopsti kohe on 190/120. No mida sellisega teha. Samas südamerütm ei muutu, pulss on normaalne. Näost punane ei ole jne. Täiesti terve inimene, aga sellise jamaga. Vererõhurohud võtavad kõik ka väikeses annuses võetuna väga alla, siis on 110/60 ja sellega on mul nii halb olla, et olen voodis pikali. Ei ole must töötegijat ega midagi.
Arst laiutab käsi juba mitu aastat ja ütleb, et vaja on ravida närve...Paraku on mul tugevalt kallal ka ravimifoobia, millele teatavasti ei ole meditsiinilist ravi. Seega olen tõsiselt huvitatud, kas eksisteerib üldse mõni ravimeetod sellise asjaga võitlemiseks. Staaži sellel alal on juba 25 aastat, kui need jamad hakkasid. Aastad lisanduvad ja ühel hetkel ütleb süda sellise meeletu jukerdamise peale lihtsalt üles, aga ma tahaks väga elada veel.
Vabandust, kui minu mure riivab tõeliselt haigeid inimesi, kes loodavad siit abi saada.
Ka minu mure on hiigelsuur ja olen õnnetu. Kuigi igapäevaelus vererõhk niiviisi ei hüppa, ainult siis, kui olen arsti juures või pean nendega tegemist tegema. Ööpäevaste uuringutega on see tõestatud. Ja üksi mure ega probleem mulle seda adrenaliinitõusu ei tekita, ainult kõik mis seotud MINU tervisega. Kogu värk peas kinni ja tahaks sellele leevendust saada. Olen valmis minema kasvõi välismaale selle nimel, et abi saada.
Vererõhurohtusid olen ära proovinud umbes 40 erinevat, mulle pidavat sobima ainult beetablokaatorid, muud tekitavad hingamisraskused või meeletud vereringehäired. Ei jaksa kogu aeg enam iga tableti pärast kiirabi vahet sõita, sest vererõhurohud võtavad rõhu väga alla ja siis tekivad tugevad rütmihäired, pearinglused, käte jalgade ja huute sinakus jne. Kui erinevad arstid on veendunud, et 85 protsenti vererõhust on närvide viga, siis ravikski neid.
Aastate jooksul ei ole aidanud kõikvõimalikud rahustid, antidepressandid, tilgad, mikstuurid ja mis iganes, mis teevad mind töövõimetuks ja purjus inimeseks, kellel pea nii segamini, et ei saa enam millesti aru. See ka ei ole lahendus, kui kuude kaupa ravi tagajärjel läheb enesetunne ja näitajad järjest hullemaks, abi ei kuskilt.
Kerge füüsiline koormus peaks olema piisav, armastan jalgrattasõitu, aiatööd, metsaskäimist jne. Möllan lapselapsega ja tunnen elust rõõmu.
Kuniks satun arsti vastuvõtule, kus konstanteeritakse jälle ebarahuldavad vererõhu näitajad.
Palun väga abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt Enneti Palve-Meditatsioon ja selle harjutusega saab vererõhu regulatsiooni labiilsus korrigeeritud. Harjutus reguleerib seda nii
a) Psüühilisest aspektist (stressist vabanemine, rahunemine jms) kaudu
b) ja see harjutus mõjutab ka veresoonte õiget toonust ja selle regulatsiooni.
Kaua lamaja haige olnu või kosmonaut peale kestvat lendu peavad ka neid mehhanisme treenima - miks siis mitte tavainimene, Psühho-Somaatiliselt tundeline eriti.
Probleem on harjutamisega kõrvaldatav.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet