alkohol 13.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Minu küsimus on meie perekonna jaoks on väga tähtis.Kuigi problleem täiesti igapäevane-alkoholism.Täpsemalt ,minu õde(30 a )hullult joob.Ta ise saab aru et ei kontrolli ennast ise.Me märkasime juba mõnda aega tagasi et ta lemmik joogiks on õlu.Aga ,ju vist see on meie viga ,ei võtnud õigel ajal midagi ette.Tal elus väga ei vedanud,eriti mehega.Joomised(tol ajal mehe poolt),vägivald,jne.Nüüd närvid täitsa läbi,mis viiski ta selleni.Mõneks ajaks ta kadus ära,nüüd ilmus sõnadega:"aidake mind".Helistasime Wismarise ja veel ühte kliinikusse.Tilguti ja mingit süstid natuke aega tagasi proovisime-kasu ei olnud.Ise arvan ,et seltskonna ja keskkonda pärast kus ta viibip.Kus kõik joovad.Ta kaotas töö joomise pärast.Korterit üürida ei ole võimalik.mittu korda mainis et tal ei jää midagi üle kui puua ennast.Mida teha?Kas meil on Tallinas mingi koht kus sellised inimesed saavad tõelist abi?Mis ei maksaks väga palju.Antud hetkel olen ainus kes tal on .Soovitagi kuidas mina käituma peaksin.Mul on väga raske,ise lähen ka varsti hulluks.Kuidas hoida eemale teda tema"sõpradest".Kindlasti on vaja tal pele seda kõike tal tervist kontrollida.Ainult kolme analüüüsi eest maksin 2000eek.Kas meie riik aitab selliseid inimesi,või nende peal on rist pandud?
Ettetänades xxx.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohoolik vajab rohtu (und reguleeriv, sisepingeid alandav, alkoholismi vähendav), vajab vitamiine (pärmijook, näiteks), vajab joodik-sõpradest eemaldamist, isoleerimist, vajab (soovitav) AA klubi, vajab tööle organiseerimist.
Riiklik süsteem on "mädddda", s.o. puudub. Wismari Haigla on tasuline ja kui piisavalt raha ei ole, siis... Psühhohaiglad alko-sõltlasi vastu ei võta, kuigi PEAKSID võtma. Ei võta seetõttu, et N.Vene-aja lõpus oli meil üle N. Eesti narko-voodite ja haiglate võrk, oli ka tahtevastane alkoravi (karm ja suurte vigadega) ja alko-haigeid raviti teistest psühho-haigetest eraldi. See - eraldi - püsib, aga narko-ravi süsteemi enam ei ole, aga oli. Praegu Lastehaiglas laps-joodikutele ja laps-narkomaanidele voodikohti on ja aktiivne rahaküsimine käib ka, et neid voodeid rohkem oleks. Et lapse ravida! Ennetustööd aga ei soovi praktiliselt keegi teha. Alko-firmad ja alko-äri-härrased dirigeerivad nii avaliku viina kui ka salaviina rahavoogusid ja rahvaasemikud Toompea kõrgustel unustavad kiirelt need maalähedase rahva vaevad ja valud: alko ja kuritegevus, alko ja liiklus-tapmised, alko ja rahva halb tervis. Eestirahvast on orjastada püüdnud Peipsi-Pihkva tagused Tšuudide ahistajad, Rooma paavsti poolt organiseeritud mõõgamehed, et pärismaalaste maad endale Maarjamaa nime all kinnisvaraks saada (koos kohaliku tööjõuga), Taanimaa ja Rootsimaa "euro-kultuuri ja kõrgaadli demokraatia" maaletoojad, et "ilusat rootsi aega" tänaselgi päeval - Stenbocki maja lippu EV Valitsushoones lehvitades - kiidelda. Hilisemad "vabaduse maaletoojad" on veel niigi värskelt meeles. Eelneva "vabastamise" tapvalt resultatiivne toime on tühine praeguse -riigi ja meedia poolt soodustatud-heakskiidetud - rahva alkohoolse enesetapuga võrreldes. Pole siis ime, et tehakse riigile ülimalt kahjulikke-ebakaineid otsuseid (raudteed ära, pangad ära, rahvuslik ideoloogia ära /raadio ja TV jätab mulje, et oleme minigi osariigi osake võõramaa keele ja -meelega/ ja
rahva tervis (kehaline, vaimne, sotsiaalne; rahva jätkumine) ei jõuagi riigiroolijateni piisaval määral. Kohaliku ja väljamaise ärieliidi toetamine ju tähtsam kui lihtrahva tervis ja need sotsiaalsed põhjused - miks nii rohkelt alkoholi juuakse. Viinakatk "õitseb!"

OK! Ole Kaine!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet