Depressioon 21.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on selline kahtlus, et on depressioon. Kogu aeg olen kurb, ei leia mõtet elamises, vahepeal käivad enesetapu mõtted kah peast läbi, kogu aeg olen väsinud ja vahel on selline tunne, et lihtsalt ei leia jõudu millegi tegemiseks. Tihtipeale on nii, et kui tuju jälle kurvemaks või masendavamaks, kui tavaliselt, läheb, hakkavad liigesed, lihased või lihtsalt pea valutama. Ma ise ei arvanud sellest midagi, kuni mu poiss-sõber sellele mu tähelepanu juhatas, ning ütles et ma peaksin psühholoogi juurde minema. Ma ei julge aega kinni panna, kuna ma ei tea, kas on mingi tõsine viga või ei. Küsimus ongi, et mida teha? Kuhu panna aega kinni, arvestades et mul pole seda 500 .- mida pidavat küsitama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tunnused viitavad depressioonile küll. Psühhiaatri jutule minekuks saatekirja vaja ei ole. Psühhiaatriakliiniku psühhiaatrile või teistele psühhiaatritele aeg kinni panna ja siis mure-lugu ära rääkida. Ida-Tallinna keskhaiglas (kus ka mina haigekassaga kindlustatuid vastu võtan) on visiiditasu 50.- EEKi, muu tasub juba Haigekassa.
Eravisiidid on kallimad ja esmavisiit ei peagi ju kohe sinna olema.
Head antidepressadid olemas, head tervist tugevdavad võtted olemas!
vt. minu raamatust "Väljavalitu" ka soovitusi nn Haigemaja 2. korruse alt ja kogu Tervisemaja rubriiki - seal hulgi soovitusi ja neist saab abi kasvatada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet