Depressioon ja krooniline tonsilliit 16.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Ütelge palun, kas krooniline tonsilliit võib põhjustada depressiooni?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Deoressioon võib olla omaette haigus (nosoloogiline ühik),
depressioon võib kaasneda mitmete psüühikahäiretega,

depressioon võib Kaasneda ja kaasneb mitmete somaatiliste (kehaliste) haigustega,

depressioon Kaasneb Kindlasti ühiskonnaelu sotsiaalse sfääri puudujääkidega
(madal palk, ebakindel töökoht, vajadus otsida tööd välismaalt, esivanemate hooldamisega seotud raskused-toimetulekud, laste koolitamisraskused /gümnaasium viiakse kodukandist kaugele, koolitamis-kasvatamisraskused/, vägivaldusus ühiskonnas /erakondade vaheline, koolis, ..koduvägivald/ jne.).

Krooniline tonsilliit mõjutab meeleolu ja üldist (kehaline-vaimne-sotsiaalne) töövõimet.
Kurguarst annab vajalikud soovitused!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet