Hemorroid 23.02.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Lgp Doktor!
Minul selline mure, et umbes pool aastat tagasi tekkis päraku sügelus. Probleem tekkis 4 kuud peale sünnitust. Siis kahel korral tekkinud ka välimine hemmoroid, sellega käisin perearstil ja tema kinnitas, et tegu hemorroidiga. Kuna sügelemine ei kadunud, siis kindluse mõttes tegin ka ussirohu kuuri. Hetkel välimisi hemmoroide pole olnud. Praegu on pikemat aega nii, et peale soole tühjenemist, hakkab sügelus pärakus, ühe korra olen paberil väheke verd näinud. Valu mulle ei põhjusta, kuid sügelus on häiriv. Kõht käib läbi kahe päeva tagant ja pole kinni, sügelus on vaid peale väljaheidet. Leevendanud olen mastu küünaldega. Mida teie arvate, kas sügelus on seotud hemorroidiga või peaks tegema uuringuid? Olen hakanud muretsema, kuna probleem juba pikalt kestnud. Millise arsti poole pöörduda ja mis uuringuid teie soovitate?

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Saan soovitada perearsti külastust, läbivaatus, põhjendatud uuringud ja ravi. Kahjuks ei saa ma anda konkreetseid soovitusi diagnoosi ja ravi osas.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi